Ακόμα μια νίκη πρόσθεσε το Σάββατο το απόγευμα, στη συλλογή της η ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Κενταύρου Αγριάς, η οποία επιβλήθηκε με σκορ 16 – 26 της αντίστοιχης ομάδας του Ηλυσιακού στο κλειστό των Ιλισίων. Η ομάδα της Αγριάς μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο, πήρε μπροστά, για να βρεθεί προηγούμενη με την λήξη του ημιχρόνου, έχοντας κτίσει ήδη μια ασφαλής διαφορά έντεκα τερμάτων (5 – 11).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κένταυρος παρουσίασε ένα διαφορετικό πρόσωπο, αποτέλεσμα της χλαρότητας και της αστοχίας στην επίθεση, με αποτέλεσμα η ομάδα του Ηλυσιακού να μειώσει τη διαφορά κατά ένα τέρμα στο τελικό σκορ (16 – 26).

Ο Κένταυρος Αγριάς μετά την ολοκλήρωση της 11ης αγωνιστικής είναι μόνος πρώτος στη κορυφή του 2ου ομίλου με 20 βαθμούς.