Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Κενταύρου Αγριάς, από την ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας. Ο αγώνας έγινε τη Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο της Μίκρας στη Θεσσαλονίκη, και η ήττα ήρθε φυσιολογικά επί ενός δυνατού αντιπάλου, που βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου.

Οι αθλήτριες του Κενταύρου Αγριάς παρουσίασαν αδυναμίες για ακόμα μια φορά στον επιθετικό τομέα, με αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν με 2 γκολ το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κενταύρου Αγριάς παρουσίασε καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο, καταφέρνοντας να ισορροπήσει το παιχνίδι, το οποίο ολοκληρώθηκε με νίκη για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, με σκορ 25 – 13.

Τα πεντάλεπτα: 2 – 0, 3 – 1, 3 – 1, 4 – 1, 6 – 1, 9 – 2,
10 – 3, 14 – 6, 18 – 7,20 – 9, 23 – 11, 25 – 13.
Πέναλτι: 2/3 (Άρης Θεσσαλονίκης)     (2/3) (Κένταυρος Αγριάς)
Δίλεπτες: 1 – 0

Κένταυρος Αγριάς: Μπατζογιάννη, Παπαδοπούλου Απ., Μαργαρίτη (1), Μεκάση (2), Σισμανίδου, Σιρανίδου (1), Παπαρίζου (3), Βλάχου, Μανώλη (4), Παπαδοπούλου Μ. (2), Χατζή, Στιλπνοπούλου.